
onsemi
Product No:
NL27WZ02USG-L22190
Manufacturer:
Package:
US8
Batch:
-
Description:
IC GATE NOR 2CH 2-INP US8
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.4085
0.4085
10
0.32965
3.2965
25
0.30134
7.5335
100
0.20311
20.311
250
0.168112
42.028
500
0.15409
77.045
1000
0.115568
115.568
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | onsemi |
| Series | 27WZ |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Features | - |
| Logic Type | NOR Gate |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-VFSOP (0.091", 2.30mm Width) |
| Product Status | Active |
| Number of Inputs | 2 |
| Voltage - Supply | 1.65V ~ 5.5V |
| Number of Circuits | 2 |
| Base Product Number | 27WZ02 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Input Logic Level - Low | - |
| Supplier Device Package | US8 |
| Input Logic Level - High | - |
| Current - Quiescent (Max) | 1 µA |
| Current - Output High, Low | 32mA, 32mA |
| Max Propagation Delay @ V, Max CL | 3.7ns @ 5V, 50pF |