
onsemi
Product No:
NL27WZ04DTT1G
Manufacturer:
Package:
6-TSOP
Batch:
-
Description:
IC INVERTER 2CH 2-INP 6TSOP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.3705
0.3705
10
0.30115
3.0115
25
0.2755
6.8875
100
0.185915
18.5915
250
0.153824
38.456
500
0.140999
70.4995
1000
0.105754
105.754
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | onsemi |
| Series | 27WZ |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Features | - |
| Logic Type | Inverter |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | SOT-23-6 Thin, TSOT-23-6 |
| Product Status | Active |
| Number of Inputs | 2 |
| Voltage - Supply | 1.65V ~ 5.5V |
| Number of Circuits | 2 |
| Base Product Number | 27WZ04 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Input Logic Level - Low | - |
| Supplier Device Package | 6-TSOP |
| Input Logic Level - High | - |
| Current - Quiescent (Max) | 1 µA |
| Current - Output High, Low | 32mA, 32mA |
| Max Propagation Delay @ V, Max CL | 3.6ns @ 5V, 50pF |