
onsemi
Product No:
NL27WZ06DTT1G
Manufacturer:
Package:
6-TSOP
Batch:
-
Description:
IC INVERTER OD 2CH 2-INP 6TSOP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.3515
0.3515
10
0.2869
2.869
25
0.26296
6.574
100
0.17727
17.727
250
0.14668
36.67
500
0.134463
67.2315
1000
0.100852
100.852
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | onsemi |
| Series | 27WZ |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Features | Open Drain |
| Logic Type | Inverter |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | SOT-23-6 Thin, TSOT-23-6 |
| Product Status | Active |
| Number of Inputs | 2 |
| Voltage - Supply | 1.65V ~ 5.5V |
| Number of Circuits | 2 |
| Base Product Number | 27WZ06 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Input Logic Level - Low | - |
| Supplier Device Package | 6-TSOP |
| Input Logic Level - High | - |
| Current - Quiescent (Max) | 1 µA |
| Current - Output High, Low | -, 32mA |
| Max Propagation Delay @ V, Max CL | 3ns @ 5V, 50pF |