
onsemi
Product No:
NL27WZ07DTT1G
Manufacturer:
Package:
6-TSOP
Batch:
-
Description:
IC BUFFER NON-INVERT 5.5V 6TSOP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.3515
0.3515
10
0.2869
2.869
25
0.26296
6.574
100
0.17727
17.727
250
0.14668
36.67
500
0.134463
67.2315
1000
0.100852
100.852
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | onsemi |
| Series | 27WZ |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Input Type | - |
| Logic Type | Buffer, Non-Inverting |
| Output Type | Open Drain |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | SOT-23-6 Thin, TSOT-23-6 |
| Product Status | Active |
| Voltage - Supply | 1.65V ~ 5.5V |
| Number of Elements | 2 |
| Base Product Number | NL27WZ07 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C (TA) |
| Supplier Device Package | 6-TSOP |
| Current - Output High, Low | -, 24mA |
| Number of Bits per Element | 1 |