
onsemi
Product No:
NL27WZ125USG-F22190
Manufacturer:
Package:
US8
Batch:
-
Description:
IC BUFFER NON-INVERT 5.5V US8
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.361
0.361
10
0.2907
2.907
25
0.266
6.65
100
0.179455
17.9455
250
0.148542
37.1355
500
0.136154
68.077
1000
0.102116
102.116
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | onsemi |
| Series | 27WZ |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Input Type | - |
| Logic Type | Buffer, Non-Inverting |
| Output Type | 3-State |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-VFSOP (0.091", 2.30mm Width) |
| Product Status | Active |
| Voltage - Supply | 1.65V ~ 5.5V |
| Number of Elements | 2 |
| Base Product Number | NL27WZ125 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C (TA) |
| Supplier Device Package | US8 |
| Current - Output High, Low | 32mA, 32mA |
| Number of Bits per Element | 1 |