
onsemi
Product No:
NL27WZU04DFT2G-L22348
Manufacturer:
Package:
SC-88/SC70-6/SOT-363
Batch:
-
Description:
IC INVERTER 2CH 2-INP SC88
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.3135
0.3135
10
0.23275
2.3275
25
0.20368
5.092
100
0.11628
11.628
250
0.109022
27.2555
500
0.08721
43.605
1000
0.06687
66.87
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | onsemi |
| Series | 27WZ |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Features | - |
| Logic Type | Inverter |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 6-TSSOP, SC-88, SOT-363 |
| Product Status | Last Time Buy |
| Number of Inputs | 2 |
| Voltage - Supply | 1.65V ~ 5.5V |
| Number of Circuits | 2 |
| Base Product Number | 27WZU04 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Input Logic Level - Low | - |
| Supplier Device Package | SC-88/SC70-6/SOT-363 |
| Input Logic Level - High | - |
| Current - Quiescent (Max) | 1 µA |
| Current - Output High, Low | 16mA, 16mA |
| Max Propagation Delay @ V, Max CL | 5.6ns @ 5V, 50pF |