
TDK Corporation
Product No:
NLCV32T-470K-EFD
Manufacturer:
Package:
1210 (3225 Metric)
Batch:
-
Description:
FIXED IND 47UH 180MA 1.64OHM SMD
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.2755
0.2755
10
0.24605
2.4605
25
0.21508
5.377
50
0.1843
9.215
100
0.169005
16.9005
250
0.153672
38.418
500
0.144438
72.219
1000
0.110637
110.637
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | TDK Corporation |
| Type | Drum Core, Wirewound |
| Series | NLCV-EFD |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Q @ Freq | 15 @ 2.52MHz |
| Shielding | Unshielded |
| Tolerance | ±10% |
| Inductance | 47 µH |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 1210 (3225 Metric) |
| Product Status | Active |
| Material - Core | Ferrite |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
| DC Resistance (DCR) | 1.64Ohm |
| Current Rating (Amps) | 180 mA |
| Height - Seated (Max) | 0.094" (2.40mm) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Supplier Device Package | 1210 (3225 Metric) |
| Frequency - Self Resonant | 14MHz |
| Current - Saturation (Isat) | - |
| Inductance Frequency - Test | 2.52 MHz |