
onsemi
Product No:
NLSF1174MNR2G
Manufacturer:
Package:
16-QFN (3x3)
Batch:
-
Description:
IC FF D-TYPE SNGL 6BIT 16QFN
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.532
0.532
10
0.45695
4.5695
25
0.42636
10.659
100
0.316825
31.6825
250
0.26809
67.0225
500
0.255892
127.946
1000
0.188879
188.879
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | onsemi |
| Type | D-Type |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Function | Reset |
| Output Type | Non-Inverted |
| Trigger Type | Positive Edge |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 16-VFQFN Exposed Pad |
| Product Status | Active |
| Clock Frequency | 35 MHz |
| Voltage - Supply | 2V ~ 6V |
| Input Capacitance | 10 pF |
| Number of Elements | 1 |
| Base Product Number | NLSF1174 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C (TA) |
| Supplier Device Package | 16-QFN (3x3) |
| Current - Quiescent (Iq) | 4 µA |
| Current - Output High, Low | 5.2mA, 5.2mA |
| Number of Bits per Element | 6 |
| Max Propagation Delay @ V, Max CL | 19ns @ 6V, 50pF |