
onsemi
Product No:
NLSF3T126MNR2G
Manufacturer:
Package:
16-QFN (3x3)
Batch:
-
Description:
IC BUFFER NON-INVERT 5.5V 16QFN
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.8145
1.8145
10
1.62735
16.2735
25
1.5352
38.38
100
1.22816
122.816
250
1.07464
268.66
500
1.043936
521.968
1000
0.829008
829.008
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | onsemi |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Input Type | - |
| Logic Type | Buffer, Non-Inverting |
| Output Type | 3-State |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 16-VFQFN Exposed Pad |
| Product Status | Active |
| Voltage - Supply | 2V ~ 5.5V |
| Number of Elements | 4 |
| Base Product Number | NLSF3T126 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | 16-QFN (3x3) |
| Current - Output High, Low | 8mA, 8mA |
| Number of Bits per Element | 1 |