
onsemi
Product No:
NLU2G04CMUTCG
Manufacturer:
Package:
6-UDFN (1x1)
Batch:
-
Description:
IC INVERTER 2CH 2-INP 6UDFN
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.4465
0.4465
10
0.3648
3.648
25
0.33326
8.3315
100
0.224865
22.4865
250
0.186048
46.512
500
0.170563
85.2815
1000
0.127918
127.918
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | onsemi |
| Series | MiniGate™ |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Features | - |
| Logic Type | Inverter |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 6-UFDFN |
| Product Status | Obsolete |
| Number of Inputs | 2 |
| Voltage - Supply | 1.65V ~ 5.5V |
| Number of Circuits | 2 |
| Base Product Number | NLU2G04 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Input Logic Level - Low | - |
| Supplier Device Package | 6-UDFN (1x1) |
| Input Logic Level - High | - |
| Current - Quiescent (Max) | 1 µA |
| Current - Output High, Low | 8mA, 8mA |
| Max Propagation Delay @ V, Max CL | 7.5ns @ 5V, 50pF |