
onsemi
Product No:
NLU2G14MUTCG
Manufacturer:
Package:
6-UDFN (1.2x1)
Batch:
-
Description:
IC INVERT SCHMITT 2CH 2-IN 6UDFN
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.8455
0.8455
10
0.75335
7.5335
25
0.71478
17.8695
100
0.54872
54.872
250
0.484918
121.2295
500
0.459401
229.7005
1000
0.357314
357.314
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | onsemi |
| Series | MiniGate™ |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Features | Schmitt Trigger |
| Logic Type | Inverter |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 6-UFDFN |
| Product Status | Obsolete |
| Number of Inputs | 2 |
| Voltage - Supply | 1.65V ~ 5.5V |
| Number of Circuits | 2 |
| Base Product Number | NLU2G14 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Input Logic Level - Low | 0.9V ~ 1.65V |
| Supplier Device Package | 6-UDFN (1.2x1) |
| Input Logic Level - High | 2.2V ~ 3.85V |
| Current - Quiescent (Max) | 1 µA |
| Current - Output High, Low | 8mA, 8mA |
| Max Propagation Delay @ V, Max CL | 10.6ns @ 5V, 50pF |