
onsemi
Product No:
NLV14001BDR2G
Manufacturer:
Package:
14-SOIC
Batch:
-
Description:
IC GATE NOR 4CH 2-INP 14SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.418
0.418
10
0.36195
3.6195
25
0.33744
8.436
100
0.250705
25.0705
250
0.212154
53.0385
500
0.202502
101.251
1000
0.149464
149.464
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | onsemi |
| Series | 4000B |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Features | - |
| Logic Type | NOR Gate |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| Number of Inputs | 2 |
| Voltage - Supply | 3V ~ 18V |
| Number of Circuits | 4 |
| Base Product Number | NLV14001 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Input Logic Level - Low | 1.5V ~ 4V |
| Supplier Device Package | 14-SOIC |
| Input Logic Level - High | 3.5V ~ 11V |
| Current - Quiescent (Max) | 1 µA |
| Current - Output High, Low | 8.8mA, 8.8mA |
| Max Propagation Delay @ V, Max CL | 80ns @ 15V, 50pF |