
onsemi
Product No:
NLV14012BDR2G
Manufacturer:
Package:
14-SOIC
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC GATE NAND 2CH 4-INP 14SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.5415
0.5415
10
0.4636
4.636
25
0.43282
10.8205
100
0.321575
32.1575
250
0.27208
68.02
500
0.25973
129.865
1000
0.1917
191.7
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | onsemi |
| Series | 4000B |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Features | - |
| Logic Type | NAND Gate |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| Number of Inputs | 4 |
| Voltage - Supply | 3V ~ 18V |
| Number of Circuits | 2 |
| Base Product Number | NLV14012 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Input Logic Level - Low | 1.5V ~ 4V |
| Supplier Device Package | 14-SOIC |
| Input Logic Level - High | 3.5V ~ 11V |
| Current - Quiescent (Max) | 1 µA |
| Current - Output High, Low | 8.8mA, 8.8mA |
| Max Propagation Delay @ V, Max CL | 100ns @ 15V, 50pF |