
onsemi
Product No:
NLV14081BDTR2G
Manufacturer:
Package:
14-TSSOP
Batch:
-
Description:
IC GATE AND 4CH 2 INP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.532
0.532
10
0.45695
4.5695
25
0.42636
10.659
100
0.316825
31.6825
250
0.26809
67.0225
500
0.255892
127.946
1000
0.188879
188.879
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | onsemi |
| Series | 4000B |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Features | - |
| Logic Type | AND Gate |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Product Status | Active |
| Number of Inputs | 2 |
| Voltage - Supply | 3V ~ 18V |
| Number of Circuits | 4 |
| Base Product Number | NLV14081 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Input Logic Level - Low | 1.5V ~ 4V |
| Supplier Device Package | 14-TSSOP |
| Input Logic Level - High | 3.5V ~ 11V |
| Current - Quiescent (Max) | 1 µA |
| Current - Output High, Low | 8.8mA, 8.8mA |
| Max Propagation Delay @ V, Max CL | 100ns @ 15V, 50pF |