
onsemi
Product No:
NLV14106BDTR2G
Manufacturer:
Package:
14-TSSOP
Batch:
-
Description:
IC INVERTER 6CH 1-INP 14TSSOP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.589
0.589
10
0.5225
5.225
25
0.49096
12.274
100
0.37202
37.202
250
0.316616
79.154
500
0.300808
150.404
1000
0.229558
229.558
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | onsemi |
| Series | Automotive, AEC-Q100, 4000B |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Features | Schmitt Trigger |
| Logic Type | Inverter |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Product Status | Active |
| Number of Inputs | 1 |
| Voltage - Supply | 3V ~ 18V |
| Number of Circuits | 6 |
| Base Product Number | NLV14106 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Input Logic Level - Low | 0.9V ~ 4V |
| Supplier Device Package | 14-TSSOP |
| Input Logic Level - High | 3.6V ~ 10.8V |
| Current - Quiescent (Max) | 1 µA |
| Current - Output High, Low | 8.8mA, 8.8mA |
| Max Propagation Delay @ V, Max CL | 80ns @ 15V, 50pF |