
onsemi
Product No:
NLV17SG14DFT2G
Manufacturer:
Package:
SC-88A (SC-70-5/SOT-353)
Batch:
-
Description:
IC INVERT SCHMITT 1CH 1-IN SC88A
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.418
0.418
10
0.34105
3.4105
25
0.31198
7.7995
100
0.21033
21.033
250
0.174078
43.5195
500
0.159581
79.7905
1000
0.11969
119.69
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | onsemi |
| Series | Automotive, AEC-Q100 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Features | Schmitt Trigger |
| Logic Type | Inverter |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353 |
| Product Status | Active |
| Number of Inputs | 1 |
| Voltage - Supply | 0.9V ~ 3.6V |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | 17SG14 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Input Logic Level - Low | 0.09V ~ 0.95V |
| Supplier Device Package | SC-88A (SC-70-5/SOT-353) |
| Input Logic Level - High | 0.86V ~ 2.05V |
| Current - Quiescent (Max) | 500 nA |
| Current - Output High, Low | 8mA, 8mA |
| Max Propagation Delay @ V, Max CL | 5.2ns @ 3.3V, 30pF |