
onsemi
Product No:
NLV17SZ07DFT2G
Manufacturer:
Package:
SC-88A (SC-70-5/SOT-353)
Batch:
-
Description:
IC BUFFER NON-INVERT 5.5V SC88A
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.3325
0.3325
10
0.2736
2.736
25
0.22876
5.719
100
0.12711
12.711
250
0.111872
27.968
500
0.095342
47.671
1000
0.064838
64.838
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | onsemi |
| Series | Automotive, AEC-Q100 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Input Type | - |
| Logic Type | Buffer, Non-Inverting |
| Output Type | Open Drain |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353 |
| Product Status | Active |
| Voltage - Supply | 1.65V ~ 5.5V |
| Number of Elements | 1 |
| Base Product Number | NLV17SZ07 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C (TA) |
| Supplier Device Package | SC-88A (SC-70-5/SOT-353) |
| Current - Output High, Low | -, 32mA |
| Number of Bits per Element | 1 |