
onsemi
Product No:
NLV17SZ125DFT2G
Manufacturer:
Package:
SC-88A (SC-70-5/SOT-353)
Batch:
-
Description:
IC BUFFER NON-INVERT 5.5V SC88A
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.3515
0.3515
10
0.2888
2.888
25
0.24168
6.042
100
0.13433
13.433
250
0.118218
29.5545
500
0.100738
50.369
1000
0.068504
68.504
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | onsemi |
| Series | Automotive, AEC-Q100, 17SZ |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Input Type | - |
| Logic Type | Buffer, Non-Inverting |
| Output Type | 3-State |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353 |
| Product Status | Active |
| Voltage - Supply | 1.65V ~ 5.5V |
| Number of Elements | 1 |
| Base Product Number | NLV17SZ125 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C (TA) |
| Supplier Device Package | SC-88A (SC-70-5/SOT-353) |
| Current - Output High, Low | 32mA, 32mA |
| Number of Bits per Element | 1 |