
onsemi
Product No:
NLV17SZ126DFT2G
Manufacturer:
Package:
SC-88A (SC-70-5/SOT-353)
Batch:
-
Description:
IC BUFFER NON-INVERT 5.5V SC88A
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.6745
0.6745
10
0.5966
5.966
25
0.5605
14.0125
100
0.42484
42.484
250
0.361532
90.383
500
0.343463
171.7315
1000
0.262114
262.114
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | onsemi |
| Series | Automotive, AEC-Q100, 17SZ |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Input Type | - |
| Logic Type | Buffer, Non-Inverting |
| Output Type | 3-State |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353 |
| Product Status | Active |
| Voltage - Supply | 1.65V ~ 5.5V |
| Number of Elements | 1 |
| Base Product Number | NLV17SZ126 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Supplier Device Package | SC-88A (SC-70-5/SOT-353) |
| Current - Output High, Low | 32mA, 32mA |
| Number of Bits per Element | 1 |