
onsemi
Product No:
NLV17SZ14DFT2G
Manufacturer:
Package:
SC-88A (SC-70-5/SOT-353)
Batch:
-
Description:
IC INVERT SCHMITT 1CH 1-IN SC88A
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.3705
0.3705
10
0.304
3.04
25
0.2546
6.365
100
0.14155
14.155
250
0.124526
31.1315
500
0.106153
53.0765
1000
0.072181
72.181
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | onsemi |
| Series | Automotive, AEC-Q100, 17SZ |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Features | Schmitt Trigger |
| Logic Type | Inverter |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353 |
| Product Status | Active |
| Number of Inputs | 1 |
| Voltage - Supply | 1.65V ~ 5.5V |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | 17SZ14 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Input Logic Level - Low | 0.2V ~ 1.2V |
| Supplier Device Package | SC-88A (SC-70-5/SOT-353) |
| Input Logic Level - High | 1.4V ~ 3.6V |
| Current - Quiescent (Max) | 1 µA |
| Current - Output High, Low | 32mA, 32mA |
| Max Propagation Delay @ V, Max CL | 5.9ns @ 5V, 50pF |