
onsemi
Product No:
NLV27WZ06DFT2G
Manufacturer:
Package:
SC-88/SC70-6/SOT-363
Batch:
-
Description:
IC INVERTER OD 2CH 2-INP SC88
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.3515
0.3515
10
0.2622
2.622
25
0.22952
5.738
100
0.13129
13.129
250
0.123044
30.761
500
0.098439
49.2195
1000
0.075478
75.478
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | onsemi |
| Series | Automotive, AEC-Q100, 27WZ |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Features | Open Drain |
| Logic Type | Inverter |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 6-TSSOP, SC-88, SOT-363 |
| Product Status | Active |
| Number of Inputs | 2 |
| Voltage - Supply | 1.65V ~ 5.5V |
| Number of Circuits | 2 |
| Base Product Number | 27WZ06 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Input Logic Level - Low | - |
| Supplier Device Package | SC-88/SC70-6/SOT-363 |
| Input Logic Level - High | - |
| Current - Quiescent (Max) | 1 µA |
| Current - Output High, Low | -, 32mA |
| Max Propagation Delay @ V, Max CL | 3ns @ 5V, 50pF |