
onsemi
Product No:
NLV27WZ07DFT2G
Manufacturer:
Package:
SC-88/SC70-6/SOT-363
Batch:
-
Description:
IC BUFFER NON-INVERT 5.5V SC88
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.399
0.399
10
0.3002
3.002
25
0.26258
6.5645
100
0.1501
15.01
250
0.140676
35.169
500
0.112556
56.278
1000
0.086288
86.288
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | onsemi |
| Series | Automotive, AEC-Q100, 27WZ |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Input Type | - |
| Logic Type | Buffer, Non-Inverting |
| Output Type | Open Drain |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 6-TSSOP, SC-88, SOT-363 |
| Product Status | Active |
| Voltage - Supply | 1.65V ~ 5.5V |
| Number of Elements | 2 |
| Base Product Number | NLV27WZ07 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C (TA) |
| Supplier Device Package | SC-88/SC70-6/SOT-363 |
| Current - Output High, Low | -, 24mA |
| Number of Bits per Element | 1 |