
onsemi
Product No:
NLV27WZ125USG
Manufacturer:
Package:
US8
Batch:
-
Description:
IC BUFFER NON-INVERT 5.5V US8
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.8645
0.8645
10
0.76
7.6
25
0.71402
17.8505
100
0.54112
54.112
250
0.46056
115.14
500
0.437532
218.766
1000
0.333906
333.906
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | onsemi |
| Series | Automotive, AEC-Q100, 27WZ |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Input Type | - |
| Logic Type | Buffer, Non-Inverting |
| Output Type | 3-State |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-VFSOP (0.091", 2.30mm Width) |
| Product Status | Active |
| Voltage - Supply | 1.65V ~ 5.5V |
| Number of Elements | 2 |
| Base Product Number | NLV27WZ125 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C (TA) |
| Supplier Device Package | US8 |
| Current - Output High, Low | 32mA, 32mA |
| Number of Bits per Element | 1 |