
onsemi
Product No:
NLV27WZ17DFT2G
Manufacturer:
Package:
SC-88/SC70-6/SOT-363
Batch:
-
Description:
IC BUFFER NON-INVERT 5.5V SC88
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.5225
0.5225
10
0.45125
4.5125
25
0.42104
10.526
100
0.312835
31.2835
250
0.264708
66.177
500
0.252681
126.3405
1000
0.186494
186.494
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | onsemi |
| Series | Automotive, AEC-Q100, 27WZ |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Input Type | Schmitt Trigger |
| Logic Type | Buffer, Non-Inverting |
| Output Type | Push-Pull |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 6-TSSOP, SC-88, SOT-363 |
| Product Status | Active |
| Voltage - Supply | 1.65V ~ 5.5V |
| Number of Elements | 2 |
| Base Product Number | 27WZ17 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C (TA) |
| Supplier Device Package | SC-88/SC70-6/SOT-363 |
| Current - Output High, Low | 32mA, 32mA |
| Number of Bits per Element | 1 |