
onsemi
Product No:
NLV27WZU04DFT2G
Manufacturer:
Package:
SC-88/SC70-6/SOT-363
Batch:
-
Description:
IC INVERTER 2CH 2-INP SC88
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.7885
0.7885
10
0.69635
6.9635
25
0.65436
16.359
100
0.49609
49.609
250
0.42218
105.545
500
0.401071
200.5355
1000
0.30608
306.08
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | onsemi |
| Series | Automotive, AEC-Q100, 27WZ |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Features | - |
| Logic Type | Inverter |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 6-TSSOP, SC-88, SOT-363 |
| Product Status | Active |
| Number of Inputs | 2 |
| Voltage - Supply | 1.65V ~ 5.5V |
| Number of Circuits | 2 |
| Base Product Number | 27WZU04 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Input Logic Level - Low | - |
| Supplier Device Package | SC-88/SC70-6/SOT-363 |
| Input Logic Level - High | - |
| Current - Quiescent (Max) | 1 µA |
| Current - Output High, Low | 16mA, 16mA |
| Max Propagation Delay @ V, Max CL | 5.6ns @ 5V, 50pF |