
onsemi
Product No:
NLV37WZ07USG
Manufacturer:
Package:
US8
Batch:
-
Description:
IC BUFFER NON-INVERT 5.5V US8
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.4085
0.4085
10
0.3287
3.287
25
0.3002
7.505
100
0.20254
20.254
250
0.167656
41.914
500
0.153672
76.836
1000
0.115254
115.254
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | onsemi |
| Series | Automotive, AEC-Q100 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Input Type | - |
| Logic Type | Buffer, Non-Inverting |
| Output Type | Open Drain |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-VFSOP (0.091", 2.30mm Width) |
| Product Status | Active |
| Voltage - Supply | 1.65V ~ 5.5V |
| Number of Elements | 3 |
| Base Product Number | NLV37WZ07 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C (TA) |
| Supplier Device Package | US8 |
| Current - Output High, Low | -, 32mA |
| Number of Bits per Element | 1 |