
onsemi
Product No:
NLV74HC126ADTR2G
Manufacturer:
Package:
14-TSSOP
Batch:
-
Description:
IC BUFFER NON-INVERT 6V 14TSSOP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.817
0.817
10
0.7277
7.277
25
0.69084
17.271
100
0.530575
53.0575
250
0.468882
117.2205
500
0.444201
222.1005
1000
0.345496
345.496
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | onsemi |
| Series | Automotive, AEC-Q100, 74HC |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Input Type | - |
| Logic Type | Buffer, Non-Inverting |
| Output Type | 3-State |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Product Status | Active |
| Voltage - Supply | 2V ~ 6V |
| Number of Elements | 4 |
| Base Product Number | 74HC126 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C (TA) |
| Supplier Device Package | 14-TSSOP |
| Current - Output High, Low | 7.8mA, 7.8mA |
| Number of Bits per Element | 1 |