
onsemi
Product No:
NLV74HC32ADTR2G
Manufacturer:
Package:
14-TSSOP
Batch:
-
Description:
IC GATE OR 4CH 2-INP 14TSSOP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.475
0.475
10
0.40945
4.0945
25
0.38228
9.557
100
0.28386
28.386
250
0.240236
60.059
500
0.229292
114.646
1000
0.169242
169.242
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | onsemi |
| Series | Automotive, AEC-Q100, 74HC |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Features | - |
| Logic Type | OR Gate |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Product Status | Active |
| Number of Inputs | 2 |
| Voltage - Supply | 2V ~ 6V |
| Number of Circuits | 4 |
| Base Product Number | 74HC32 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Input Logic Level - Low | 0.5V ~ 1.8V |
| Supplier Device Package | 14-TSSOP |
| Input Logic Level - High | 1.5V ~ 4.2V |
| Current - Quiescent (Max) | 1 µA |
| Current - Output High, Low | 5.2mA, 5.2mA |
| Max Propagation Delay @ V, Max CL | 13ns @ 6V, 50pF |