
onsemi
Product No:
NLV74HCT573ADTRG
Manufacturer:
Package:
20-TSSOP
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC TXRX/LATCH OCTAL 3ST 20-TSSOP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.8265
0.8265
10
0.7315
7.315
25
0.68704
17.176
100
0.520885
52.0885
250
0.443308
110.827
500
0.421116
210.558
1000
0.321385
321.385
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | onsemi |
| Series | Automotive, AEC-Q100, 74HCT |
| Circuit | 1:8 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Logic Type | D-Type Latch |
| Output Type | Tri-State, Non-Inverted |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 20-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Product Status | Active |
| Voltage - Supply | 4.5V ~ 5.5V |
| Base Product Number | 74HCT573 |
| Independent Circuits | 1 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Supplier Device Package | 20-TSSOP |
| Delay Time - Propagation | 30ns |
| Current - Output High, Low | 6mA, 6mA |