
onsemi
Product No:
NLV74LVX14DTR2G
Manufacturer:
Package:
14-TSSOP
Batch:
-
Description:
IC INVERTER 6CH 1-INP 14TSSOP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.5605
0.5605
10
0.49115
4.9115
25
0.46094
11.5235
100
0.349505
34.9505
250
0.297464
74.366
500
0.282568
141.284
1000
0.21565
215.65
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | onsemi |
| Series | Automotive, AEC-Q100, 74LVX |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Features | Schmitt Trigger |
| Logic Type | Inverter |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Product Status | Active |
| Number of Inputs | 1 |
| Voltage - Supply | 2V ~ 3.6V |
| Number of Circuits | 6 |
| Base Product Number | 74LVX14 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Input Logic Level - Low | 0.9V |
| Supplier Device Package | 14-TSSOP |
| Input Logic Level - High | 2.2V |
| Current - Quiescent (Max) | 2 µA |
| Current - Output High, Low | 4mA, 4mA |
| Max Propagation Delay @ V, Max CL | 14.1ns @ 3.3V, 50pF |