
onsemi
Product No:
NLV74VHC1GT50DTT1G
Manufacturer:
Package:
5-TSOP
Batch:
-
Description:
IC BUFFER NON-INVERT 5.5V 5TSOP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.418
0.418
10
0.35625
3.5625
25
0.3325
8.3125
100
0.247
24.7
250
0.208962
52.2405
500
0.199481
99.7405
1000
0.147231
147.231
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | onsemi |
| Series | Automotive, AEC-Q100, 74VHC |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Input Type | - |
| Logic Type | Buffer, Non-Inverting |
| Output Type | Push-Pull |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5 |
| Product Status | Active |
| Voltage - Supply | 1.65V ~ 5.5V |
| Number of Elements | 1 |
| Base Product Number | 74VHC1GT50 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C (TA) |
| Supplier Device Package | 5-TSOP |
| Current - Output High, Low | 8mA, 8mA |
| Number of Bits per Element | 1 |