
onsemi
Product No:
NLVHC1G14DFT1G
Manufacturer:
Package:
SC-88A (SC-70-5/SOT-353)
Batch:
-
Description:
IC INVERT SCHMITT 1CH 1-IN SC88A
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.3895
0.3895
10
0.31255
3.1255
25
0.28576
7.144
100
0.19285
19.285
250
0.1596
39.9
500
0.146281
73.1405
1000
0.109716
109.716
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | onsemi |
| Series | Automotive, AEC-Q100, 74HC |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Features | Schmitt Trigger |
| Logic Type | Inverter |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353 |
| Product Status | Active |
| Number of Inputs | 1 |
| Voltage - Supply | 2V ~ 6V |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | NLVHC1G14 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Input Logic Level - Low | 0.9V ~ 1.65V |
| Supplier Device Package | SC-88A (SC-70-5/SOT-353) |
| Input Logic Level - High | 2.2V ~ 3.85V |
| Current - Quiescent (Max) | 1 µA |
| Current - Output High, Low | 2.6mA, 2.6mA |
| Max Propagation Delay @ V, Max CL | 17ns @ 6V, 50pF |