
onsemi
Product No:
NLVHC259ADR2G
Manufacturer:
Package:
16-SOIC
Batch:
-
Description:
IC LATCH SINGLE 1:8 16SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.456
0.456
10
0.39045
3.9045
25
0.36442
9.1105
100
0.270655
27.0655
250
0.229026
57.2565
500
0.218614
109.307
1000
0.161367
161.367
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | onsemi |
| Series | Automotive, AEC-Q100, 74HC |
| Circuit | 1:8 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Logic Type | D-Type, Addressable |
| Output Type | Standard |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| Voltage - Supply | 2V ~ 6V |
| Base Product Number | NLVHC259 |
| Independent Circuits | 1 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Supplier Device Package | 16-SOIC |
| Delay Time - Propagation | 25ns |
| Current - Output High, Low | 5.2mA, 5.2mA |