
onsemi
Product No:
NLVHCT125ADTR2G
Manufacturer:
Package:
14-TSSOP
Batch:
-
Description:
IC BUFFER NON-INVERT 6V 14TSSOP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.475
0.475
10
0.4085
4.085
25
0.38114
9.5285
100
0.283195
28.3195
250
0.23959
59.8975
500
0.228703
114.3515
1000
0.168796
168.796
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | onsemi |
| Series | Automotive, AEC-Q101 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Input Type | - |
| Logic Type | Buffer, Non-Inverting |
| Output Type | 3-State |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Product Status | Active |
| Voltage - Supply | 2V ~ 6V |
| Number of Elements | 4 |
| Base Product Number | 74HCT125 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C (TA) |
| Supplier Device Package | 14-TSSOP |
| Current - Output High, Low | 6mA, 6mA |
| Number of Bits per Element | 1 |