
onsemi
Product No:
NLVVHC1G07DFT2G
Manufacturer:
Package:
SC-88A (SC-70-5/SOT-353)
Batch:
-
Description:
IC BUFFER NON-INVERT 5.5V SC88A
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.285
0.285
10
0.2318
2.318
25
0.19418
4.8545
100
0.10792
10.792
250
0.095
23.75
500
0.080959
40.4795
1000
0.055052
55.052
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | onsemi |
| Series | Automotive, AEC-Q100 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Input Type | - |
| Logic Type | Buffer, Non-Inverting |
| Output Type | Open Drain |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353 |
| Product Status | Active |
| Voltage - Supply | 2V ~ 5.5V |
| Number of Elements | 1 |
| Base Product Number | NLVVHC1G07 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C (TA) |
| Supplier Device Package | SC-88A (SC-70-5/SOT-353) |
| Current - Output High, Low | -, 8mA |
| Number of Bits per Element | 1 |