
onsemi
Product No:
NLVVHC1G132DTT1G
Manufacturer:
Package:
5-TSOP
Batch:
-
Description:
IC GATE NAND 1CH 2IN 5TSOP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.589
0.589
10
0.5016
5.016
25
0.46854
11.7135
100
0.347985
34.7985
250
0.294462
73.6155
500
0.281086
140.543
1000
0.20747
207.47
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | onsemi |
| Series | Automotive, AEC-Q100, 74VHC |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Features | Schmitt Trigger |
| Logic Type | NAND Gate |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5 |
| Product Status | Active |
| Number of Inputs | 2 |
| Voltage - Supply | 2V ~ 5.5V |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | NLVVHC1G132 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Input Logic Level - Low | 0.65V ~ 1.45V |
| Supplier Device Package | 5-TSOP |
| Input Logic Level - High | 2.25V ~ 3.7V |
| Current - Quiescent (Max) | 1 µA |
| Current - Output High, Low | 8mA, 8mA |
| Max Propagation Delay @ V, Max CL | 9.7ns @ 5V, 50pF |