
onsemi
Product No:
NLVVHC1GT04DFT2G
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC BUFFER/LEVEL SHIFTER SC-88A
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
3000
0.054064
162.192
6000
0.047016
282.096
15000
0.039966
599.49
30000
0.03761
1128.3
75000
0.035264
2644.8
150000
0.030562
4584.3
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | onsemi |
| Series | 74VHC |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Features | - |
| Logic Type | Inverter |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | - |
| Product Status | Active |
| Number of Inputs | 1 |
| Voltage - Supply | 3V ~ 5.5V |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | NLVVHC1GT04 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Input Logic Level - Low | 0.53V ~ 0.8V |
| Supplier Device Package | - |
| Input Logic Level - High | 1.4V ~ 2V |
| Current - Quiescent (Max) | 1 µA |
| Current - Output High, Low | 8mA, 8mA |
| Max Propagation Delay @ V, Max CL | 7.7ns @ 5V, 50pF |