
onsemi
Product No:
NLVVHC1GT125DF1G
Manufacturer:
Package:
SC-88A (SC-70-5/SOT-353)
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC BUFFER NON-INVERT 5.5V SC88A
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.342
0.342
10
0.27835
2.7835
25
0.23332
5.833
100
0.12958
12.958
250
0.114
28.5
500
0.097147
48.5735
1000
0.066063
66.063
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | onsemi |
| Series | Automotive, AEC-Q100 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Input Type | - |
| Logic Type | Buffer, Non-Inverting |
| Output Type | 3-State |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353 |
| Product Status | Active |
| Voltage - Supply | 3V ~ 5.5V |
| Number of Elements | 1 |
| Base Product Number | 74VHC1GT125 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C (TA) |
| Supplier Device Package | SC-88A (SC-70-5/SOT-353) |
| Current - Output High, Low | 8mA, 8mA |
| Number of Bits per Element | 1 |