
onsemi
Product No:
NLVVHC1GT126DF1G
Manufacturer:
Package:
SC-88A (SC-70-5/SOT-353)
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC BUFFER NON-INVERT 5.5V SC88A
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.418
0.418
10
0.36005
3.6005
25
0.33592
8.398
100
0.24947
24.947
250
0.21109
52.7725
500
0.201495
100.7475
1000
0.148722
148.722
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | onsemi |
| Series | Automotive, AEC-Q100 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Input Type | - |
| Logic Type | Buffer, Non-Inverting |
| Output Type | 3-State |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353 |
| Product Status | Active |
| Voltage - Supply | 3V ~ 5.5V |
| Number of Elements | 1 |
| Base Product Number | NLVVHC1GT126 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C (TA) |
| Supplier Device Package | SC-88A (SC-70-5/SOT-353) |
| Current - Output High, Low | 8mA, 8mA |
| Number of Bits per Element | 1 |