
onsemi
Product No:
NLVX2G16AMUTCG
Manufacturer:
Package:
6-UDFN (1.45x1)
Batch:
-
Description:
IC BUFFER NON-INVERT 5.5V 6UDFN
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.4465
0.4465
10
0.36385
3.6385
25
0.3325
8.3125
100
0.224295
22.4295
250
0.185592
46.398
500
0.170145
85.0725
1000
0.127604
127.604
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | onsemi |
| Series | Automotive, AEC-Q100 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Input Type | - |
| Logic Type | Buffer, Non-Inverting |
| Output Type | Push-Pull |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 6-UFDFN |
| Product Status | Active |
| Voltage - Supply | 1.65V ~ 5.5V |
| Number of Elements | 2 |
| Base Product Number | NLVX2G16 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C (TA) |
| Supplier Device Package | 6-UDFN (1.45x1) |
| Current - Output High, Low | 32mA, 32mA |
| Number of Bits per Element | 1 |