
onsemi
Product No:
NLX2G04BMX1TCG
Manufacturer:
Package:
6-ULLGA (1.2x1)
Batch:
-
Description:
IC INVERTER 2CH 2-INP 6ULLGA
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.4465
0.4465
10
0.3648
3.648
25
0.33364
8.341
100
0.22515
22.515
250
0.186314
46.5785
500
0.170772
85.386
1000
0.128079
128.079
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | onsemi |
| Series | MiniGate™ |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Features | - |
| Logic Type | Inverter |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 6-XFLGA |
| Product Status | Obsolete |
| Number of Inputs | 2 |
| Voltage - Supply | 1.65V ~ 5.5V |
| Number of Circuits | 2 |
| Base Product Number | NLX2G04 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Input Logic Level - Low | - |
| Supplier Device Package | 6-ULLGA (1.2x1) |
| Input Logic Level - High | - |
| Current - Quiescent (Max) | 1 µA |
| Current - Output High, Low | 32mA, 32mA |
| Max Propagation Delay @ V, Max CL | 3.6ns @ 5V, 50pF |