NLX2G32BMX1TCG
onsemi
Product No:
NLX2G32BMX1TCG
Manufacturer:
onsemi
Package:
8-ULLGA (1.6x1)
Batch:
Datasheet:
Description:
IC GATE OR 2CH 2-INP 8ULLGA
User Guide
Mfr onsemi
Series -
Package Tape & Reel (TR)
Features -
Logic Type OR Gate
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 8-XFLGA
Product Status Obsolete
Number of Inputs 2
Voltage - Supply 1.65V ~ 5.5V
Number of Circuits 2
Base Product Number NLX2G32
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Input Logic Level - Low -
Supplier Device Package 8-ULLGA (1.6x1)
Input Logic Level - High -
Current - Quiescent (Max) 1 µA
Current - Output High, Low 32mA, 32mA
Max Propagation Delay @ V, Max CL 3.7ns @ 5V, 50pF