
onsemi
Product No:
NLX2G86MUTCG
Manufacturer:
Package:
8-UQFN (1.6x1.6)
Batch:
-
Description:
IC GATE XOR 2CH 2-INP 8UQFN
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.5035
0.5035
10
0.4047
4.047
25
0.3705
9.2625
100
0.24985
24.985
250
0.206796
51.699
500
0.189563
94.7815
1000
0.142168
142.168
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | onsemi |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Features | - |
| Logic Type | XOR (Exclusive OR) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-UFQFN |
| Product Status | Active |
| Number of Inputs | 2 |
| Voltage - Supply | 1.65V ~ 5.5V |
| Number of Circuits | 2 |
| Base Product Number | NLX2G86 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Input Logic Level - Low | - |
| Supplier Device Package | 8-UQFN (1.6x1.6) |
| Input Logic Level - High | - |
| Current - Quiescent (Max) | 1 µA |
| Current - Output High, Low | 32mA, 32mA |
| Max Propagation Delay @ V, Max CL | 4.2ns @ 5V, 50pF |