NLX3G14FMUTCG
onsemi
Product No:
NLX3G14FMUTCG
Package:
8-UDFN (1.45x1)
Description:
IC INVERT SCHMITT 3CH 3-IN 8UDFN
User Guide
Mfr onsemi
Series MiniGate™
Package Tape & Reel (TR)
Features Schmitt Trigger
Logic Type Inverter
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 8-UFDFN
Product Status Obsolete
Number of Inputs 3
Voltage - Supply 1.65V ~ 5.5V
Number of Circuits 3
Base Product Number NLX3G14
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Input Logic Level - Low 0.2V ~ 1.2V
Supplier Device Package 8-UDFN (1.45x1)
Input Logic Level - High 1.4V ~ 3.6V
Current - Quiescent (Max) 1 µA
Current - Output High, Low 32mA, 32mA
Max Propagation Delay @ V, Max CL 4.9ns @ 5V, 50pF