
onsemi
Product No:
NRVHP120SFT3G
Manufacturer:
Package:
SOD-123FL
Batch:
-
Description:
DIODE GEN PURP 200V 1A SOD123FL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.456
0.456
10
0.38855
3.8855
100
0.29013
29.013
500
0.227981
113.9905
1000
0.176168
176.168
2000
0.160626
321.252
5000
0.150262
751.31
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | onsemi |
| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Series | Automotive, AEC-Q101 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Technology | Standard |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | SOD-123F |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | NRVHP120 |
| Capacitance @ Vr, F | - |
| Supplier Device Package | SOD-123FL |
| Reverse Recovery Time (trr) | 25 ns |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 500 nA @ 200 V |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 200 V |
| Current - Average Rectified (Io) | 1A |
| Operating Temperature - Junction | -65°C ~ 175°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1 V @ 1 A |