
onsemi
Product No:
NSR01L30MXT5G
Manufacturer:
Package:
2-X3DFN (0.6x0.3) (0201)
Batch:
-
Description:
DIODE SCHOTTKY 30V 100MA 2X3DFN
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.3895
0.3895
10
0.28975
2.8975
100
0.164255
16.4255
500
0.108813
54.4065
1000
0.08342
83.42
2000
0.072542
145.084
5000
0.065284
326.42
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | onsemi |
| Speed | Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Technology | Schottky |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 0201 (0603 Metric) |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | NSR01 |
| Capacitance @ Vr, F | - |
| Supplier Device Package | 2-X3DFN (0.6x0.3) (0201) |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 500 nA @ 30 V |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 30 V |
| Current - Average Rectified (Io) | 100mA |
| Operating Temperature - Junction | 150°C (Max) |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 460 mV @ 10 mA |