NSV1C301ET4G-VF01
onsemi
Product No:
NSV1C301ET4G-VF01
Manufacturer:
onsemi
Package:
DPAK
Batch:
Datasheet:
Description:
TRANS NPN 100V 3A DPAK
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 737
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr onsemi
Series -
Package Tape & Reel (TR)
Power - Max 2.1 W
Mounting Type Surface Mount
Package / Case TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Product Status Obsolete
Transistor Type NPN
Base Product Number NSV1C301
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)
Frequency - Transition 120MHz
Supplier Device Package DPAK
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic 250mV @ 300mA, 3A
Current - Collector (Ic) (Max) 3 A
Current - Collector Cutoff (Max) 100nA (ICBO)
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce 120 @ 1A, 2V
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 100 V