NSV40300CTWG
onsemi
Product No:
NSV40300CTWG
Package:
LFPAK4 (5x6)
Description:
PNP LFPAK4 BIP POWER TRAN
User Guide
Mfr onsemi
Series Automotive, AEC-Q101
Package Tape & Reel (TR)
Power - Max 800 mW
Mounting Type Surface Mount
Package / Case SOT-1023, 4-LFPAK
Product Status Active
Transistor Type PNP
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Frequency - Transition 150MHz
Supplier Device Package LFPAK4 (5x6)
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic 400mV @ 300mA, 3A
Current - Collector (Ic) (Max) 3 A
Current - Collector Cutoff (Max) 100nA (ICBO)
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce 200 @ 500mA, 1V
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 40 V