NSV60200SMTWTBG
onsemi
Product No:
NSV60200SMTWTBG
Package:
6-WDFN (2x2)
Description:
TRANS PNP 60V 2A 6WDFN
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 3000
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr onsemi
Series -
Package Tape & Reel (TR)
Power - Max 1.8 W
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 6-WDFN Exposed Pad
Product Status Active
Transistor Type PNP
Base Product Number NSV60200
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Frequency - Transition 155MHz
Supplier Device Package 6-WDFN (2x2)
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic 450mV @ 200mA, 2A
Current - Collector (Ic) (Max) 2 A
Current - Collector Cutoff (Max) 100nA (ICBO)
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce 150 @ 100mA, 2V
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 60 V