
onsemi
Product No:
NSVBAS20LT3G
Manufacturer:
Package:
SOT-23-3 (TO-236)
Batch:
-
Description:
DIODE GP 200V 200MA SOT23-3
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.3135
0.3135
10
0.25745
2.5745
100
0.136705
13.6705
500
0.089946
44.973
1000
0.06117
61.17
2000
0.055176
110.352
5000
0.047975
239.875
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | onsemi |
| Speed | Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed |
| Series | Automotive, AEC-Q101 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Technology | Standard |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | NSVBAS20 |
| Capacitance @ Vr, F | - |
| Supplier Device Package | SOT-23-3 (TO-236) |
| Reverse Recovery Time (trr) | 50 ns |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 100 nA @ 150 V |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 200 V |
| Current - Average Rectified (Io) | 200mA |
| Operating Temperature - Junction | -55°C ~ 150°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.25 V @ 200 mA |